2 listopada 2015

NESOstore #2 - Budi Satria Kwan, Society6


Budi Satria jest książkowym przykładem tego, jak można wykorzystać "chwytliwe" ilustracje na praktycznie każdym produkcie, na którym da się zrobić nadruk. Każdy, kto nosi się z zamiarem tworzenia ilustracji pod nadruki, powinien przyjrzeć się metodom tego pochodzącego z Indonezji grafika i ilustratora. Zapraszam.

Budi zdecydował się na bardzo prosty i sprawdzony krok. Przerzucił większą część swojej sprzedaży na barki amerykańskiego kolosa Society 6. Jest to potężny sklep internetowy pośredniczący w sprzedaży pomiędzy artystą a klientem. O tym, że formuła ta się sprawdza, świadczy chociażby fakt, że nie zamówicie niczego bezpośrednio od artysty.


Podobnych tworów pośredniczących w sprzedaży jest multum. Nic dziwnego, ponieważ artysta poza tym, że tworzy projekt, nie musi już tak naprawdę robić nic, poza sprawdzaniem od czasu do czasu stanu swojego konta bankowego. Pośrednik taki zajmie się wszystkim, od obróbki graficznej i dopasowania grafiki do produktu, przez produkcję aż po wysyłkę. Jeśli chcecie skoncentrować się na tego typu sprzedaży, warto bliżej przyjrzeć się warunkom, jakie owe sklepy proponują. Warto zwrócić uwagę na prowizję dla sklepu oraz jakość produktów. Produkty najlepiej sprawdzić, zamawiając próbkę, ale dobrą metodą jest też podpytanie innych, współpracujących już ze sklepem artystów.


Inne podobne strony: Red Bubble, Eyes On Walls, Ohh Deer, Saatchi Art - do wyboru do koloru.


Problemem z tego typu sklepami zawsze było to, że nie pokazują faktycznego zdjęcia produktu, a tylko wizualizację a dokładniej grafikę naniesioną na szablon. Daje to jakiś pogląd, niemniej jednak trzeba liczyć się z odstępstwami od faktycznego wyglądu.


Mamy zatem do wyboru:


- Obudowy do telefonów: Society6 ogranicza się do najpopularniejszych modeli. Obudowa jest plastikowa, a jej cena waha się od 35$ do 95$ w zależności od grubości obudowy.


- Koszulki: Jeden ze sztandarowych produktów nie tylko Society6 ale większości sklepów internetowych z ciekawymi nadrukami. Do wyboru standardowo różne rozmiary i kroje. Na uwagę zasługuje ogromna ilość kolorów koszulek do wyboru oraz to, że do każdej grafiki proponuje się nam pasujące do niej kolory. Cena: około 22$ za koszulkę z nadrukiem z przodu oraz 34$ za nadruk na całej powierzchni.


Słabą stroną jest z pewnością fatalne dopasowanie niektórych grafik ;) 


 - Zasłony prysznicowe. Niby nic specjalnego, ale z pewnością stworzy fajny klimat w łazience. Może też posłużyć jako duży plakat, a ponieważ jest w 100% z poliestru, niekoniecznie musi wisieć w zamkniętym pomieszczeniu. Cena 68$.


Poza tym mamy do wyboru kubki, tapety, poduszki, obrazki w ramkach, plakaty, obrazy drukowane na płótnie, koce, dywany i wiele innych.

Do pełnego asortymentu odsyłam TUTAJ.

Cosmos On Canvas
https://www.facebook.com/cocneso

Sklep:
https://www.facebook.com/nesostore

Korekta: Ewa Kuchta. Dzięki ;)