14 listopada 2015

NADIA LEE COHEN


Nadia Lee Cohen to ciekawy przykład młodego fotografa, który rozgłos i ogromny zasięg zyskał dzięki Instagramowi. Być może, biorąc pod uwagę jakość i oryginalność jej zdjęć, sława w środowisku i tak była jej pisana, to fakt rozpoczęcia szerszej kariery na "insta" ma tu dość istotne znaczenie i zwraca uwagę na fakt, że droga do artystycznej kariery stoi otworem przed każdym, kto tylko ma pomysł, cierpliwość i ewentualnie odrobinę talentu ;). 


Nadia zdobyła całkiem spore uznanie dzięki serii zdjęć stylizowanych na kinie klasy B z lat 60'. Elementy charakterystyczne dla tego kina wymieszała z odrobiną surrealizmu, psychodelii, nagości i nasączyła dużą dawką ostrych kolorów. Wystarczyło jeszcze tylko "pożyczyć" coś z atmosfery filmów Davida Lyncha, Quentina Tarantino, Larry'ego Clarka, koreańskich horrorów i sukces gotowy. 

Ciekawą cechą zdjęć Nadii jest fakt, że jako modeli używa tylko kobiet. Tłumaczy to tak:

"Skłaniam się ku bardzo melodramatycznemu i mocnemu makijażowi modelek, z którymi współpracuję. Z tego też powodu nie współpracuję z mężczyznami, chyba że to drag queens. Uwielbiam drag queens. Poza tym nie mam nic przeciwko wykorzystywaniu męskich modeli do swoich zdjęć. Stylizuję ich wtedy tak, aby wyglądali na przepoconych i perwersyjnych".Cosmos On Canvas
https://www.facebook.com/cocneso

Sklep:
https://www.facebook.com/nesostore