19 sierpnia 2015

Wszyscy Jesteśmy Szamanami


Po niemal roku od pojawienia się koncepcji współpracy Manú Menéndeza z NESOart, artysta w końcu zawitał do Wrocławia. Przed nami sporo pracy. Będziemy tworzyć murale, malować wnętrza, będą spotkania, wystawy i livepainting na wrocławskich ulicach. Do Wrocławia przybyliśmy w poniedziałek prosto z Berlina, gdzie Manú kończył pracę nad obrazem. Cały czas dało się wyczuć u niego ogromne podekscytowanie. W drodze do Wrocławia mówił mi, że pozwala, aby wszystko działo się samo. Siedzi sobie na fali, która zaniesie go dokładnie tam, gdzie być powinien.Odbyliśmy dzisiaj mały rajd po mieście. "Maniu" był zachwycony. Żyjąc w mieście, w którym liczba mieszkańców stanowi jakąś połowę populacji Polski, stwierdził, że we Wrocławiu praktycznie nie ma ludzi. Bardzo podobały mu się wrocławskie kamienice i ozdoby na nich. Stwierdził również, że Polki są niesamowicie piękne. Bardzo smakuje mu Polska kuchnia. 

Jako "studio" i miejsce do pracy obrał sobie mój balkon. Dobra wibracja, cisza, dużo światła i zieleni. Obecnie pracuje nad serią 20 rysunków, które w grawerowanych, drewnianych ramach pojawią się na wystawie, którą niebawem zorganizujemy. W międzyczasie maluje na płótnie i tworzy projekty na zlecenia, które udało nam się do tej pory pozyskać. Jednym z nich jest malowanie longboardu, który będzie nagrodą na nadchodzących mistrzostwach Polski w windsurfingu na Półwyspie Helskim.

Ciekawym elementem obcowania z Manú Menéndezem są rozmowy na tematy duchowe. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z pogranicza szamanizmu czy mistycyzmu oraz mocno zainspirować swoje życie i działania. Jednocześnie jest to bardzo radosny i otwarty człowiek. Gdybyście mieli ochotę poznać artystę osobiście, wystarczy się z nami umówić.

Plan na najbliższy czas to całkowita koncentracja na naszym projekcie. Dla Manú oznacza to głównie malowanie, NESOart zajmie się stroną organizacyjną. Najważniejsze obecnie jest pozyskanie środków na mural przy ulicy Ruskiej. 

Możecie wspomóc sprawę kupując twórczość artysty. Można to zrobić kontaktując się z NESOart albo składając zamówienia bezpośrednio przez nasz sklepik NESOstore. Można również wspomóc projekt na Polak Potrafi

TH>