31 sierpnia 2015

Krzepcy Polacy


2:0 dla Wrocławia.

Wrocław, środek nocy. Wracamy do domu z Wyspy Słodowej, gdzie urządziliśmy livepainting. Stwierdziliśmy, że przejdziemy sobie przez rynek, aby Manu mógł zobaczyć centrum naszego pięknego miasta nocą. Nagle, całkowicie znienacka objawiła się nam taka oto sytuacja: Słup, a o niego oparty jakiś młodzian. Tuż przed nim dziewczyna, która leje go po twarzy i coś krzyczy. Obok jakiś kark. Nagle słychać głośne "Łup!". Młodzian już nie opiera się o słup tylko ląduje na betonie. kilka kroków od Manu...

Sytuacja druga: Poniedziałek, przystanek Bzowa. Wsiadamy do tramwaju. Nagle z piskiem opon zatrzymuje się przed nami samochód. Najwyraźniej upał udzielił się kierowcy i nie zorientował się, że jak zatrzymuje się tramwaj to należy ładnie stanąć, aby pasażerowie mogli wysiąść i wsiąść. Sytuacja nie spodobała się chudemu, szpakowatemu chłopakowi. Wywiązuje się dyskusja a raczej jej bardziej intensywna i głośna odmiana. Z samochodu wysiada kierowca. Jak się zaraz okazuje z zamiarem "wsadzenia" krzepkiego pasażera do tramwaju. Ląduje niemal pod naszymi nogami. Patrzę na skonsternowanego Manu ale nie napiszę co sobie myślę ;) Przed tramwajem wywiązuje się ostra walka na pięści. Pasażer przegrywa, Rozwalony łuk brwiowy. Kiedy tramwaj odjeżdża widzę go siedzącego i krwawiącego na przystanku. Parę metrów obok kierowca wpatrujący się w drzewo z chwilą zadumy. Ze strachem patrzymy w przyszłość... ;)


Ale do rzeczy. Intensywnie pracujemy, realizujemy kilka projektów. Jednym z nich jest zapowiadana wcześniej deska dla wrocławskiej marki Impowoods. Wkrótce przeistoczy się ona w piękny longboard i będzie jedną z nagród na nadchodzących mistrzostwach Polski w windsurfingu."Na oko", jest skończona w jakichś 50 procentach. Zapowiada się kozacko!

Niebawem zdjęcia głośników i gitary z motywami Manu oraz projekt dla pewnego wrocławskiego hostelu.

Na koniec informacja o wydarzeniu. W sobotę 5 września, w klubie Wicar's odbędzie się koncert wrocławskiego zespołu Dubrising oraz meksykańskiego Hot Roots. Będzie również Manu Menendez, który wykona kolejny livepainting. Będziecie mogli zobaczyć trochę jego prac. Będzie też konkurs z obrazem do wygrania. Zapraszamy!