1 sierpnia 2015

Manú Menéndez Summer Tour 2015 :)

Satori


Blog NESOart był ostatnimi czasy mocno niedopieszczony. Nie wynikało to bynajmniej z braku weny, zmęczenia materiału czy braku chęci do kontynuowania tego, co robimy. Wręcz przeciwnie! Wena i energia wręcz nas rozpiera ;) Skierowaliśmy wszystkie moce w kierunku współpracy z meksykańskim artystą Manú Menéndezem, który dosłownie za kilka dni zawita do Wrocławia aby zrealizować to, co planujemy od niemal roku. W dalszym ciągu będziemy prezentować różnych krajowych i zagranicznych artystów, jednak najwięcej miejsca poświęcimy naszej współpracy z Manú. Blog ten czasowo przeistoczy się w coś rodzaju dziennika naszych działań. Będziemy tu relacjonować wszelkie nasze kroki i wydarzenia z tym związane. Zapraszamy!Manú Menéndez na co dzień mieszka w Mexico City a właściwie na bardzo intrygującym wzgórzu, oddalonym od zgiełku miasta zwanym "Hill Of The Star". Na wzgórzu tym znajduje licząca około dwóch tysięcy lat piramida, gdzie zjeżdżają się ludzie z różnych stron aby celebrować narodziny ognia poprzez taniec, śpiewy i różnego rodzaju ceremonie. Dziękują w ten sposób za dary, którymi życie obdarowuje ich cały czas. Pięknie... ;)

O swoim miejscu zamieszkania artysta mówi tak:

Mexico City to miejsce, które cechuje potężna magia. Jest to święta przestrzeń o dużej różnorodności kulturowej, która pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy ludźmi, którzy ją zamieszkują i odwiedzają. Pomimo bardzo dużej populacji (prawie 9 milionów mieszkańców - aut.) zawsze poczujesz tu swojego rodzaju wieź i i ciepło bijące z serc żyjących tu ludzi.

Twórczość artysty to nieprawdopodobna wręcz eksplozja motywów, kolorów, wzorów i wibracji. Jest to jednak tylko środek wyrazu, swojego rodzaju medium aby przekazać głębsze wartości duchowe i błogosławieństwo dla tego świata. Napiszę o tym więcej niebawem.Gdybym miał krótko ująć jakim Manú jest człowiekiem to powiedziałbym, że takim samym jak jego sztuka - niesamowitym. Jest to człowiek mocno uduchowiony, ma się wrażenie, że całkowicie wyzbyty ego. Miałem okazję zaobserwować a nawet odczułem to na sobie samym, jak mocno jego podejście do świata wpływa na ludzi, którzy z nim przebywają. Jest to człowiek z misją niesienia światła i dobra i robi to przez swoje malarstwo. Jeżeli ktoś z Was miałby ochotę go poznać, to już niebawem taka okazja się nadarzy.

Wkrótce ciąg dalszy... ;)


Cosmos On Canvas
https://www.facebook.com/cocneso